in

Lajm i hidhur, ndahet nga jeta drejtuesi i njohur i arsimit gjirokastrit Leonidha Xuhano

Nga Amerika e larget mesojme nje lajm te hidhur: Eshte ndare nga jeta gjirokastriti Leonidha Xuhano, banor i jetes i lagjes Varrosh, mesues dhe drejtues i arsimit, me 40 vjet pune ne kete fushe, qytetar i urte e zemerbardhe.

Leonidha Xuhano me nje karriere te pasur ne arsim, ka punuar mesues ne Tepelene dhe ne Gjirokaster, edhe drejtues ne shkollat e mesme, Uren e Kardhiqit dhe Pedagogjike.

Ne cdo hap qe ka hedhur eshte shquar per profesionalizem ne mesimdhenie dhe drejtimin e shkollave.

Ai shquhej per marredheniet e mira ne pune me kolektivin pedagogjik por dhe ne jeten shoqerore me ish nxenesit qe do ta kujtojne per etiken dhe aftesite ne profesionin e nderuar te mesuesit.

Me ikjen e tij Gjirokastra humbi nje profesionist ne arsim dhe burre te mire e te urte qe do mbetet gjithmone ne kujtimet e saj .

 

What do you think?

Written by admin

Petalet e karafilit ose te trendafilit te kuq, ne shijen e aranxhates te dikurshme!

Kur na shkon mendja per buke te castit mund ta pjekim dhe vete. Ja se si ta pergatisim ne pak kohe