in

Kujtime te bukura, At Theodhor Nikolla me shoket e Liceut Artistik ne Malin e Dajtit

Kete foto,kujtim i larget ne dimrin e vitit 1974 e ka percjelle At Theodhor Nikolla, kur studionte ne Liceun Artistik Jordan Misja ne Tirane.

Pamja eshte nga mali i Dajtit ne debore, nje dite ekskursioni, aq te zakonshme ne ato vite, ngjitje masive dhe ne grupe , pastaj me argetime, lojra me debore dhe ne darke ne sallellen e madhe te Shtepise se Pushimit me mbremje vallzimi.

KUJTIME TE BUKURA!

What do you think?

Written by admin

E ka Gjirokastra ne tradite byrekun me fasule?!

Ne nje foto te rralle, Qendra Historike e Pazarit te Gjirokastres