in

Ku do ta beni Vitin e RI dhe ku ndiheni me rehat?

Disa dite perpara ardhjes se Krishtlindjeve dhe sigurisht Vitit te RI,fillojne dhe diskutimet me teme:

Ku do ta besh Vitin e RI?

Pergjigjet jane te ndryshme:
– Ne shtepi- thote njeri.

– Ne Turqi- shprehet nje tjeter.

-Ku me zuri era –thote nje tjeter jo pak i merzitur.

Shtrojme pyetjen perseri si ne nje finale, ne nje gare ku kerkohet dhe nje fitues per pergjigjen me te sakte:
– Per te kaluar Vitin e Ri ku ndiheni me rehat ne shtepine tuaj apo ne “shtepine e botes”?

What do you think?

Written by admin

Kur binte shi, disa guxonin dhe u afroheshin vajzave:”O shoqe, te futem dhe une nje çikë në çadër?”…

Urojme djalin e talentuar Erind Bajo fitues ne disa konkurse muzikore nderkombetare