in

Kjo bime e ka emrin dhjozmo, po çfare dini per perdorimin dhe vlerat e saj?

Kjo bime njihet nga te gjitha amviset. Emrin e ka dhjozmo. Nuk po  flasim per perdorimin dhe vlerat e saj.

 

Kush e njeh mire dhe e perdor le te tregoje.

Dhjozmo perdoret ne cdo stine, po vecanerisht ne periudhen e dimrit.

Ju kujtojme se papares  i jep shije te vecante dhe, nese jarron qe t`i hedhesh , thua:” Se c`i mungon papares sot!”
Keshtu thuhet dhe per gatime te tjera nese harrojme qe ta perdorim.

Dhe tani amviset jane te ftuara te flasin per kete erez te domosdoshme ne gatimet e ndryshme…

What do you think?

Written by admin

Sot urojmë për Ditëlindjen Pando Bediavan

Kryetari i Bashkise Dropull Dhimitraq Toli nderohet me “Çertifikate Mirenjohje” nga Prefekti i Qarkut Astrit Aliaj