in

Keshilla e burrit per gruan qe e kishte “doren te shpuar”

Burre e grua u ulen ne nje nga lokalet Bar-Kafe te Liqenit te Tiranes dhe, si pine kafete, pagoi gruaja.

– Pse u vonove mi ? – e pyeti burri qe e priste jashte.
– Ja se mora dhe kete kutine e bukur me çajra te perziera indiane- i tha gruaja.
– Dem leket, e sa pagove?
– 1000 leke te reja.
– Dite e zeze, sikur s`ka çajra dhe bio, dhoi-dhoi! E di une, po erdhe ne Tirane ti, i bene leket rrush e kumbulla- ngriti zerin burri.
– Avash se na trembe! – e qortoi gruaja.
– Te kam thene, ti nuk heq dore, dore shpuar!
– E miré, mire! Keshtu thua ti, kjo me pelqen, kjo s`me pelqen, pastaj i ve buzet!
– Mire moj buzeholle, mire, mos u merzit!Tani qe te shkojme rruges, mbaje koken poshte e shiko se do gjesh ndonje leke!

What do you think?

Written by admin

Jeta kulturore artistike ne gjimnazin Asim Zeneli te qytetit te Gjirokastres ( 5 foto)

Piktori i talentuar Ervin Shameti e meriton nje urim per kete vizatim kaq te bukur!