in

Ju kujtohen kartolinat? Ato po rikthehen ne trend te momentit, dhe ja perse?

Ne kohen e viteve 2000 para se te perdorej facebook dhe celulari kartolina ishte menyra me e mire per te uruar nje te aferm. Disa edhe i kane ruajtur ne vite .Mezi prisnim festat qe te shikonim se kush na dergon kartolina te krijonim citate te reja per cdo vit dhe ato figurat me qytete te ndryshme. Sot me nje sms dergohet urimi, disa edhe me copy – paste. Gjithsesi nje trend i ri po fillon ne gjithe vendet e botes dhe kete trend po e nisin blogeret. Ato u keshillojne njerezve qe nese udhetoni ne vende te ndryshme, mjafton vetem nje kartoline me pamjen e atij vendi per t’ia derguar njerezve te zemres. Keshtu kujtimi dhe mendimi mbetet. Prandaj, nese kete vere keni bere plane per udhetim mos harroni t’iu merni te gjithe njerezve te zemres nga nje kartoline dhe te shkruani nje shprehje pozitive ne te.

What do you think?

Written by admin

Nje recete krejtesisht e vecante…

A jane te parat gjirokastritet ne pasterti?