in ,

Ja cfare i ndodhi gjirokastritit te pare ne Tirane ?!

Gjirokastriti i pare, kur vjen ne Tirane, qendron nje nate e jo me shume dhe, te nesermen,  behet gati per udhe.Keshtu kishte vendosur edhe per sot, por perpara se te merrte taksi,beri nje xhiro ne tregun e madh te Rruges se Kavajes , te merrte ndonje gje te mire e te lire .

– Hajde rigon nga mali i Sopotit –bertiste nje shites ambulant.

Gjirokastriti levizi nga i erdhi zeri, i mori ere rigonit dhe mblodhi buzet.

-More ti- tha ambulantit –  si guxon te tallesh me rigonin e Malit te Sopotit?

-Nga Sopoti e kam, eshte rigon i mire, provoje kur ta gatuash!

-Ore degjo ketu! Mos e genje popullin se nuk shet rigon Sopoti po rigon fushe qe as ere nuk bie!

Gjirokastriti hapi celularin tek faqja Lazerati press dhe ne ekran u shfaq nje tufe rigon me shenimin” Rigoni i Sopotit“

-Ja , hapi gavot, shiko  rigonin e Sopotit me lule dhe ere qe e ndjej mu ketu, jo si rigoni tend qe eshte per ne hale!

Pas kesaj ambulanti mblodhi thesin, ndersa gjirokastriti porositi taksi, i kenaqur qe i kishte dhene nje mesim te mire .

Po ju si thoni , cili rigon eshte me i mire, i Malit te Sopotit apo ?!,

What do you think?

Written by admin

Kujtese/ Burrat e fshatit Selcke me mesuesin veteran te arsimit gjirokastrit Koço Sevo

Dikur, futbollistet e vegjel gjirokastrit me trajnerin e tyre Lalan Habipin