in

Pse gazetari veteran Kristo Ndrico eshte shprehur:Kush ka vajza boten ka, jane sherbet per bakllava!

Kush ka vajza boten ka, jane sherbet per bakllava

Po te ishim te sigurte do thoshnim qe keto jane vargje te nje kenge popullore te x qyteti apo krahine por jemi te sinqerte,na pelqen qe populli shprehet kaq bukur dhe me fjale kaq te ngrohta sa vec te tjerave i krahason vajzat me embelsine e bakllavase,ndaj dhe i hodhem ne faqe qe te bejme dhe ndonje koment.

A eshte e vertete kjo apo populli e teperon me vargje te tilla vleresimi per vajzat kur edhe djemte jane po aq te cmuar e ne nje shprehje madhore per ta thuhet se jane “shtylla e shtepise” apo thene ndryshe binaja.

Si i komentoni vargjet dhe shprehjen qe permendem, ndoshta dhe keshtu duhet te jete!

Cdo koment mendojme se eshte interesant per nje teme per vajzat dhe djemte, cilet duhesn me shume e cilet nuk e thomi dot me pak, apo ju mendoni ndryshe?

What do you think?

Written by admin

Ne foto,baxhoxhinjte Asqeri Buci dhe Qani Birbili, po te tjeret cilet jane?

Gjeni gjirokastritin qe e ka ne maje te gjuhes shprehjen He mo, si ma more sabahun?