in

Vullnetaret e Gjirokastres ne luften e Vlores ne 1920 (Emrat e pjesemarresve ne kete lufte)

Vullnetaret e Gjirokastres ne luften e Vlores ne 1920(Emrat)

Ne luften heroike te VLores te1920 moren pjese dhe ceta luftetaresh nga qyteti i Gjirokastres nen organizimin dhe udheheqjen e Kapo Topullit dhe Hasan Xhikut.

Ja dokumenti me emrat e pjesemarresve ne kete lufte qe u kurorezua me fitore dhe qe eshte pershendetur edhe ne shtypin e kohes.

 

 

What do you think?

Written by admin

Si e pelqeni mishin e vogel me dhjame apo pa dhjame?!

Hudhra qe lufton “syrin e keq”, ja cfare duhet te dini ne Diten Nderkombetare te saj…