in

Urojme per ditelindjen aktoren Zhaneta Papamihali

Urojme per ditelindjen aktoren Zhaneta Papamihali

E nisi karieren si aktore ne teatrin ZIHNI SAKO te qytetit te lindjes, ne Gjirokaster, me dramen Shoket vene ne skene nga regjizori Bernard Kokalari, themelues i teatrit profesionist ne kete qytet.

Per vite me radhe, ka marre pjese ne role kryesore, drama e komedi qe jane vene ne skenen e ketij teatri, e dalluar per interpretim me nivel artistik duke merituar duartrokitjet e artdashesve gjirokastrite e mbare atyre te rretheve.

Zhaneta Papamihali ka luajtur dhe ne shume filma artistike si I treti, Shterngate ne mal, Fillim i veshtire, Perseri pranvere etj.

Veprimtarine aktoriale e ka vazhduar edhe pas viteve 90-te vecanerisht me role ne fima artistike si Une ti dhe kasandra, Shenjtorja, fimin Femrat- 2013 etj.

I urojme ta gezoje Ditelindjen, me shendet e lumturi festofte dhe 100 vjetorin e lindjes.

What do you think?

Written by admin

Sarma per darke me gjethet e rrushit te vjetme, po si pergatiten?

Bobollaqe apo qofte te rrema? Gatimi i shijshem nga Kuzhina Gjirokastrite, qe dhe te kurseni ne kohe krize…