in

Norajt e Fushebardhes mjeshter te kenges labe tani krenohen me Elio Noren qe dallohet ne interpretimin e muzikes shqiptare

Elio Nora kaloi suksesshem gjysemfinalen e Kupes Magjike 2022 ne Tv Klan.

Nje sukses i merituar. Po kush eshte Elio Nora ?

Ne Gjirokaster, na kujtohet djale i vogel kur vinte prane prinderve qe punonin ne tregun e vjeter te lagjes 18 shtatori; i shkathet, i qeshur e dashamires me moshataret e tij po dhe i pranuar ne shoqerine e shitesve ambulante qe here pas here i kerkonin ti binte violines.

Ai e bente kete  me kenaqesi e mburrje, pa  ditur se nje dite, duke vazhduar shkollen e muzikes, ne rritje, do te merrte pjese dhe ne takime artistike kombetare muzikore, sic eshte Kenga Magjike” e Ardit Gjebrese.

Dhe ja mbreme ai doli fitues gjate konkurimit, nje hap i rendesishem per te vazhduar e pse jo edhe per te fituar. Ky eshte urimi i dashamiresve te tij ne Gjirokaster e mbare Shqiperine e diaspore qe e duartrokiten mbreme.

Kete urojme edhe ne me keto pak radhe per djalin e Fushebardhes qe me zerin e tij ka bere krenar prinderit, te afermit dhe fushebardhasit qe kane qene e jane mjeshter te kenges labe dhe biri i tyre Elio Nora dallohet ne interpretimin e muzikes shqiptare.

SUKSESE ELIO!

What do you think?

Written by admin

A do te zbardhet se afermi edhe Gjirokastra nga debora?!

Lajm i hidhur: Eshtë ndarë nga jeta pedagogu i njohur Kosta Makariadhi