in

Tërmetet po zhvendosen! Ja ku ka pasur lëkundje të konsiderueshme…

Duket se termetet ne vendin tone po fillojne te sheshohen duke rene cdo here me magnitude perhere e me te vogel.

Sipas raportimeve ka pasur dy termete ne Turqi dhe ne Krete, ishullin e Greqise.

Mbreme rreth ores 10 te darkes vendet si Kreta dhe Manisa vend i Turqise u goditen nga termete me magnitude 5.4. Deme materiale pati disa, por lendime ne njerez duket se nuk pati.

Rajonet me te ekspozuara ndaj lekundjeve te dhunshme sizmike duket se jane pervec vendit tone edhe Italia, Greqia, Bullgaria, Rumania …

What do you think?

Written by Admin

Albano Carrisi per nenen” Zonja me e Mire ne Bote”

Supa më e mirë e ditëve të ftohta me avokado dhe….