in

Ndahet nga jeta inxhinieri gjirokastrit Klement Çela

Nga dje Gjirokastres do t`i mungoje qytetari i urte dhe i respektuar nga te gjithe inxhinieri i njohur Klement Cela, nje nder punonjesit e pare te ndermarrjes se riparim sherbimeve te qytetit, per nje periudhe te gjate  pergjegjes i repartit te riparimit te televizoreve.
Innxhinier Klementi ishte profesionist i talentuar ne fushen elektronike.
Nga mbare banoret e Gjirokastres do te kujtohet per sjelljen korrekte , dashamiresine dhe pozitivitetin qe e karakterizonte, fjalen e mire e buzeqeshjen e pahumbur ne bashkebisedim me ta.
Profesionalizmin e larte e tregoi edhe kur punoi si inxhinier e drejtues teknik ne radio Televizionin Gjirokastra ku mbeshteti me pune krijuese trasmetimin ne kohe e me cilesi te programeve televizive.
I paharruar ne kujtime dhe kontributet per Gjirokastren!
Ngushellime familjes u prehte ne paqe shpirti i mire dhe i lire i inxhinier Klementit!

What do you think?

Written by admin

Basho Thomai në kujtime

Nga Ylli Musta mesoni se si e mori ferra uratën…