in

Supe magjerice sipas tradites se Pashkeve

Supe magjerice

Gatim i djeshem sipas tradites se Pashkeve.

Kjo supe ka nje ndryshim ne perberje , nuk eshte me te brendeshmet e gjengjit apo kecit por me mish viçi.

Shume nga ju mund te pervishni buzet mos ju kete pelqyer ida ime , por ja qe kjo eshte nje supe qe po te them eshte shume e mire eshte pak, Eshte nje supe me shije fantastike e cila mund te gatuhet ne çdo kohe, nuk eshte e thene o per Pashke o s’ka,

800 gr mish viçi

1 qepe e that’s

6-8 qepe te njoma

Oriz

Kopro

Maidanoz

2 gota vere te bardhe

Limon

2 veze

Kripe

Piper i zi

Naten e mire dhe nje jave te mbare nga Apostol Buzopullos Buzi

What do you think?

Written by admin

Neser tryeza e Pashkes se Madhe! Ja cfare gatuhet!

Festa ne Gjirokaster/ Miq myslimanë, Fitër Bajram të gëzuar dhe Zoti ju shpërbleftë me mbarësi e çdo të mirë që dëshironi.