in

Sot urojme per Ditelindjen Vangjel Basharin,Xhelin, 1-shin e lagjes Varrosh ne Gjirokaster

Sot ka Ditelindjen Vangjel Bashari qe shoqeria e tij e ngushte, “dora e tij” i flasin shkurt Xheli dhe Vango. Keshtu i kane folur qe ne femijeri.

VANGJEL GEZUAR DITELINDJEN, ME SHENDET E LUMTURI, U BEFSH IOO VJEÇ!

Vangjeli eshte nga familjet me te vjetra me tradita qytetare ta lagjes Varrosh ne Gjirokaster. Sipas shoqerise se tij te ngushte eshte 1-shi i Varroshit.

Eshte njeri dhe zanatci i mire, i pranuar ne shoqerine e lagjes dhe qytetit, edhe per profesionin qe e ushtron si usta i vjeter, me cilesi, pune me duralumine, dyer e dritare per shtepite e dyqanet.

Xheli ka sjellje e humor, tip i dashur ne tavoline dhe shoqeri, i qete e buzagaz me klientet qe i respekton dhe i ndihmon kur kane nevoje per punen e tij.

Vangjel, Gezuar Ditelindjen!

What do you think?

Written by admin

Prof.Përparim Kabo: Ishte fat qe jetuam ne nje kohe me ty…

Anastas Lako:Urime Ervin Shametit per keto pune kaq te bukura!