in

Sot urojme per ditelindjen profesorin e edukimit fizik Sefer Jupaj, tani me banim ne Amerike

 

Sot fb na kujtoi se Ditelindjen e ka Sefer Jupaj, mesuesi i edukimit fizik qe karrieren e nisi nga oborret e shkollave te Gjirokastres dhe e mbylli ne mjediset e universitetit Eqrem Cabej.

Bashke me urimin “Gezuar ditelindjen, festofsh dhe 100 vjetorin”, kujtojme rrugen qe ka pershkruar ne realizimin e misionit te mesuesit ne pergatitjen fizike te nxenesve dhe studenteve, rruge e gjate dhe e suksesshme, me perpjekje e sakrifica,njohur nga nxenesit, studentet dhe koleget, sportistet e sportdashesit,me vleresime edhe nga institucionet arsimore e sportive.

Ne kalendarin sportive personal te tij shenohen disa ekipe sportive te pergatitura, te trajnuara me profesionalizem, shume talente qe kane perfaqesuar Gjirokastren ne lloje te ndryshme sporti si ne futboll, volejboll,basketboll, atletike etj.

Jane dhe djemte e talentuar futbolliste te ekipit te fshatit Asim Zeneli qe kane patur mbeshtetje dhe trajnim ne aktivitete perfaqesuese lokale ne te cilat edhe jane vleresuar me cmime.

Keto shenime jane pak per punen profesionale te profesor SEFERIT sic i flasin dhe sot ne fb ish nxenesit dhe studentet qe, ne diten e shenuar per te, kane rastin ta urojne dhe falenderojne.

What do you think?

Written by admin

Ja si e ka njohur shkrimtari Foto V. Malo mesuesin e merituar Fotaq Kekezi

FOTO V. MALO PËR MËSUESIN SIRI KARAGJOΖΙ