in

Sot urojme per ditelindjen menaxherin e famshem te restoranteve te jugut te Shqiperise.

Sot urojme per ditelindjen menaxherin e famshem te restoranteve te jugut te Shqiperise.

Jani Konini ta gezosh ditelindjen bashke me familjen ,me shendet e lumturi festofsh dhe 100 vjetorin!

Jani eshte kamarieri Mjeshter, me kategori te shtate i Turizmit te Gjirokastres qe sherbente me qytetari dhe kulture te larte.

Ai u rrit profesionalisht kur nisi te menaxhoje restorantet me te mira te Gjirokastres dhe Jugut te vendit.

Mbaroi ekonomikun e larte dhe dijet i bashkoi me praktiken ne menazhimin me pergjegjshmeri , me sukses, te sherbimeve ne disa restorante te cilesise se larte vecanerisht pas vitit 1990.

Ja disa nga punet ne drejtim qe ka realizuar fillimisht ne Turizmin e Gjirokastres nga 20-9- 1981 deri sa u privatizua ne 1994.

Pas Turizmit punoi k/kamarjer ne Adi Petrol dhe ne vitin 2007- 2008 Menaxher ne hotel Grand-Saranda. Ne Virua Menaxher Hoteli te Freskia. Tek kompleksi tek 24- oreshi ne Shtepez 2009 -2014. Menaxheer ne 2015 ne Dermi . 2017 ne Kopleksin Turistik Tropikal ne Durres. 2018 tek Kopleksi Kodra ne Gjirokaster.

Edhe nje here i urojme Janit gezuar ditelindjen me urimin: e presim qe se shpejti nga Berlini i larget te vije ne Gjirokaster.

What do you think?

Written by admin

Sot urojme per ditelindjen mikun Jani Konini, menaxherin e lokaleve me emer ne Gjirokaster e Sarande

90 vjecari Selam Bizhga nga Kaparjeli,40 vjet ne komunale nderoi 14 drejtore qe dashurine per Gjirokastren e shpreh edhe me vargje