in

Sot ka Ditëlindjen edhe Dr. Murat Kaçi

 

Sot Urojme per Ditelindjen edhe Doktorin e njohur Murat Kaçi.

Doktor Murat Kaçi ka lindur ne Gjirokaster.

Studimet e larta per mjekesi i perfundoi ne Universitetin e Tiranes dhe per vite te tera vazhdon te punoje ne spitalin Rajonal te qytetit te tij te lindjes.

Ai ka bere specializime ne fushen e kirurgjise dhe vlerat profesionale i ka treguar ne punen e tij te perditshme ne sherbim te pacienteve.

Per nje periudhe, vitet 99-2003 eshte votuar dhe ka drejtuar Bashkine e Gjirokastres.

Ajo c`ka e dallon dr. Muratin eshte lidhja e tij e forte me qytetin.

Eshte nga mjeket qe ka sherbyer dhe sherben ne spitalin e qytetit, ndryshe nga c`ka ndodhur me te tjere qe e ushtrojne profesionin ne Tirane etj.

Dr. Murati nuk njihet vetem ne qytetin e tij por dhe ne rrethet Permet, Tepelene e Sarande ku eshte aktivizuar ne sherbime te ndryshme shendetesore.

Ai eshte nenkryetar i njesise shkencore te spitalit Rajonal “Omer Nishani”, organizator i veprimtarive shkencore me tematike sherbimin mjekesor ne qytet e rajon ashtu dhe pjesemarres me referime ne konferenca kombetare.

E urojme per Ditelindjen! Gezuar, jete te gjate e te lumtur!

What do you think?

Written by Admini

Jorgjia Liço Sot Feston Ditëlindjen

A Eshtë Fatsjellës Numri 7 për Qytetin e Gjirokastrës?!