in

Sokrat Papadhopulli kujton Frederik Ficon, mjekun e njohur dermatolog dhe komentator i shquar i futbollit

Sot Frederik Fico, figure e njohur e dermatologjise dhe komentator i shquar i sporteve, nese nuk do ndahej nga jeta do festonte 69 vjetorin e lindjes.

Ne kujtim te tij, Sokrat Papadhopulli,profesor i matematikes dhe komentator i sporteve, ne faqen e tij ne fb ka shkruar:

Sot eshte datelindja e Frederik Ficos( 07. 12.1951-02.09.2005) ish radjokronist dhe komentator i ndeshjeve te futbollit,nder me cilesoret e vendit tone.

Pasionin e tij per futbollin,Ai,shpirti i tij e tregon duke takuar aty ne Parajse ate,te Djego Maradones.

Sot do uroj qe Frederiku i Dyte, t i ngjaj gjyshit te tij, Frederikut te Pare ,ne te gjitha dhe vecanerisht po ka prirje dhe deshire ne gazetarine per sportet…”

Frederik Fico do kujtohet gjithmone si qytetar qe shperndante kulture dhe miresi, i shquar ne profesionin qe ushtronte dhe komentator i futbollit nga me te miret e Shqiperise.

I paharruar Kujtimi dhe kontributi i Tij per Gjirokastren qe i trashegoi shpirtin, punen, dashurine dhe buzeqeshjen e pahumbur ne cdo kohe…

gjirokastraonline

What do you think?

Written by admin

Petrit Bojo drejt vendlindjes me shpejtësi “ skëterë”

Qeveria shqiptare ka marrë përsipër ta mbështesë financiarisht kurimin e doktor Drinit, deri në shërimin e tij të plotë. Forca Doktor Drini!