in

Roland Çenko:” Ermelinda Bixhaku super kengetare”

Ermelinda Bixhaku eshte nje kengetare shume e re ne moshe por me nje te ardhme premtuse. Një nxënëse shëmbullore dhe e pakrahasushme ne polifoni dhe sot po le gjurmet e saj dhe ne folk, me talentin dhe zerin e saj.

Une ndihem krenar per kete super kengetare qe ka qene nxenesja ime, eshte krenaria ime, dhe do ti qendroj prane ne cdo kohe.

Krenaria ime jane i gjithe grupi “Obelisku” i krijuar prej meje. Ku atje ka super kengetar, si marrësja Ermelinda Bixhaku, talentin Alvaro Çenko që bene cdo rol ne kenge, hedhesin e talentuar, Julian Zholi , apo marresja tipike me nje super ze melodioz si i Vjola Beqo, dhe isua perfekte e perbere nga Orjent Memo dhe ky nje talent premtues me kenget e tij te bukura,  vazhdojme me ison, Pavli Simo, Klidi Avdalli, Fejzo Bani,, Aleksander Xhaste, Mergelo Zhuli.

What do you think?

Written by admin

Ndahet nga jeta poeti Petrit Ruka “Mjeshter i Madh”

Lumi Vjosa jo vetem i bukur. Gazeta italiane e perfshin mes lumenjve te botes per…