in

Qyfyre Festash! Gruaja Porosit Pice Krishtlindjesh nga Reklama dhe i Vjen Keshtu! Por nuk mbaron me kaq…

Sapo fillon te dale Nentori papritur cdo gje ne supermarket vjen ekskluzivisht ne formen e pemes se Krishtlindjes ose yjeve. Dhe nganjehere ngjashmeria eshte e perafert, nese mjafton kjo fjale.

Keshtu nje familje ne Bolton ka ngel pa fjale kur gjeten picen e tyre qe e kishin porositur ne forme peme Krishtlindjesh. Pasi e hapen kutine vune re se pica nuk ngjante hic me ate qe kishin reklamuar ne internet.

Gruaja e quajtur Natalie Boyes porositi nje pice per tre femijet e saj nga piceria Little Italy ne Bolton te Manchesterit. Edhe here tjeter kishin porositur nga kjo piceri prandaj menduan te provojne menune e re festive te reklamuar dhe ne FB…

Sidoqofte pasi e hapen kutine cdo ndjesi feste avulloi nderkohe qe e gjithe familja i hodhi syte mbi ate cka dukej si nje “pice kerpudhe krishtlindjesh”.

Mungesa e dallueshme e ngjashmerise me pemen e reklamuar – ose cdo gje tjeter pervec kerpudhes – e la familjen te habitur dhe te zhgenjyer, deri aty sa Natalie mori telefonin per t’u ankuar.

Per fat te mire, Natalie ishte ne gjendje te shikonte anen komike, duke sjelle ne kujtese:

Nuk mund te beja gje tjeter vecse te qeshja me te madhe. Une dhe burri im Chris hapem kutine dhe ngelem si “cfare dreqin eshte kjo?”

Une kisha mbaruar pune te Premten dhe po mendoja “me cfare do e shoqerojme cajin?” dhe thjesht vendosa te porosis nje pice. Ne kemi porositur te i njejti vend shume here pica por asnje here Pice Peme Krishtlindjesh.

Une sapo e pashe ne reklame mendova se tre femijet e mi do e pelqenin shume prandaj e porosita per ta. Dhe kur erdhi isha aq e eksituar dhe gati t’ua tregoj femijeve.

Jo vetem qe nuk dukej si peme Krishtlindjesh por supozohej te kishte edhe speca, ullinj, kerpudha etj…

U telefonova dhe ai tipi nuk e fliste mire anglishten por une i thashe “kjo nuk duket fare si pice peme krishtlindjesh – ngjan me shume me nje kerpudhe”.

Ai ngulte kembe duke thene se eshte ngaqe kishin harruar te hidhnin specat por Natalie vazhdonte me te sajen derisa ai i tha se do i dergonte nje tjeter.

Por kjo ishte vetem fillimi i historise…

Nderkohe qe te gjithe ishin bere gati per picen e vertete ata nuk ia kishin idene se do te vinte nje tjeter pica e cuditshme!

Pas nje fare kohe pritje me ne fund ra zilja dhe kur burri shkoi ta merte ai u kthye me nje pamje qe te linte te dyshoje mbi formen perfekte te pices se dyte. Edhe nje here familjes i kishte ardhur nje pice forme kerpudhe, sidoqofte kesaj here asaj nuk i munguan specat dhe padyshim kerpudhat.

Mesa duket ata nuk e kishin kuptuar qe problemi nuk ishte mungesa e kerpudhave por fakti se pica ngjante si kerpudhe!

Per fat pica kishte shije te mire dhe ne fund te fundit shkaktoi dhe shume te qeshura apo jo?! 🙂

What do you think?

Written by admin

Bufi i Dëborës – Gjahtari i Botës së Bardhë të Arktikut që Gjuan Ditën…

Vasil Bakalli në Tablonë e Piktorit të Njohur Edi Kojani- Gati Lakrori i Pjekur në Furrën e Premtos në Qafë të Pazarit të Gjirokastrës për Darkën e Vitit të Ri!