in

Fuoristrada e pare Shqiptare! – Ja kush eshte mekaniku dhe emri i frikshem i fuoristrades me pjese kembimi te vjetra!

Mos ju duket çudi po eshte e vertete…

Mekaniku 31 vjecar Denis Kolushi nga fshati Kemishtaj i Lushnjes ka ngritur makinen e pare me forcat e veta, ide dhe realizim qe i ka vene dhe emrin e frikshem Covid 19.

Per realizimin e kesaj makine ai punoi rreth 1 muaj e gjysem dhe e ngriti me pjese kembimi te makinave te vjetra.

“Sa te rrija pa pune, ne kushtet e karantrines, hodha idene ne leter dhe dite pas dite e realizova. Meqe makinen e ngrita ne kete kohe, ne kushtet e karantines, i vura dhe emrin Covid 19. Mjeti i ngjan nje fuoristrade dhe eshte per rruge malore. Provat e para jane te suksesshme. Nuk kam menduar per ta shitur por nese do me njihet , do pergatit per ata qe do kerkojne”, eshte shprehur mekaniku 31 vjecar mjaft i gezuar dhe optimiste per realizimin e fuoristrades se tij me forcat e veta ne emisionin “Ftese ne 5 “ne  TCH.

What do you think?

Written by Admini

Byrek me lakra te egra- Ja si e përgatit gjirokastritia Alma Qirici Bajo

Samsa apo Trigona, ëmbëlsira tradicionale e Gjirokastrës me dy emra!- Ja si përgatitet!