in

Poetja e mirënjohur gjirokastrite Vllasova Musta nderohet me titullin”Mjeshtër i Madh”

Poetja e mirënjohur gjirokastrite Vllasova Musta u nderua sot nga Presidenti i Republikes Ilir Meta me titullin e larte” Mjeshtër i Madh”.

Ne ceremonine e organizuar me kete rast merrnin pjese poete, te aferm e miq te poetes.

Urime poetes Vllasova Musta për këtë dekoratë të lartë.

I urojme shendet e krijimtari te pasur ne te ardhmen.

Nje dite e veçante kjo e sotmja, nje date qe do renditet ne datat e shtrenjta te kalendarit te jetes sime!
Mes njerezve te mij te afert, miqve dhe mikeve, Presidenti i Republikes, z. Ilir Meta me dhà titullin e larte “Mjeshter i Madh”!
Falenderim dhe mirenjohje te pafundme!
Mora gezim, me dha kenaqesi te pamate dhe po e ndaj me ju, miq te dashur!- ka  shkruar Vllasova ne faqen e saj ne fb.

What do you think?

Written by admin

Erion Braçe thirrje pronarëve të hoteleve dhe restoranteve

Ne fotot, Xhamia e Lagjes Cfake ne Gjirokaster e rindertuar