in

Ndiheni te tensionuar? Me kete metode te thjeshte relaksoheni menjehere

Jane disa teknika te masazhimit te cilat ndihmojne ne relaksimin e trupit njerezor.
Njera prej tyre eshte edhe teknika me larte.
Thjesht kur te ndiheni te tensionuar nga nje situate kalimtare duhet te shtypni me lehtesi piken ndermjet vetullave dhe levizni gishtin lart per tre centimetra ne linje vertikale. Aplikojeni shtypjen per deri 60 sekonda.
Ekspertet tregojne se kjo procedure aktivizon nje zone te trurit e cila ndikon ne zvogelimin e tensionit nervor. Keshtu para se te marrim nje kokerr per qetesim thjesht mundemi te aplikojme kete teknike qe ka rezultat te kenaqshem.

What do you think?

Written by admin

Lakra e kuqe eshte nje nga perimet me te mira te familjes se lakrave, dhe ja perse…

Surprizuese! Mesoni sa shpejt do te hapet rruga Kardhiq- Delvine