in

Nderohet Dita e Shpalljes se Pavaresise ne Gjirokaster

Ne keshtjellen e qytetit te Gjirokastres u organizua sot paradite ceremonia e ngritjes te Flamurit te Pavaresise, ngjarje e shenuar ne historine e qytetit, ndersa ne monumentin e atdhetarit Hasan Xhiku u vendosen tufa me lule.

“Nderojme aktin e patriotit Hasan Xhiku dhe atdhetarëve gjirokastritë, të cilët në 4 Dhjetor 1912 valëvitën në kështjellën e qytetit flamurin e Pavarësisë. Në këtë rrugëtim 110-vjeçar Gjirokastra spikat me vlerat dhe kontributin e saj për Shqiperinë”-ka shkruar ne faqen e tij ne fb Kryetari i Bashkise Flamur Golemi.

What do you think?

Written by admin

Pune te mira ne Dhuvjan dhe Haskove te Bashkise Dropull

Në Institutin Francez në Selanik, Greqi, mbrëmje letrare/artistike kushtuar shkrimtarit tonë të dashur Ismail Kadare- Reportazh nga Anila Rezhda