in

Ndahet nga jeta profesori i shquar Kristjan Bukuroshi

Mesohet se eshte ndare nga jeta profesori i shquar i shkencave ekzakte Prof,  Kristjan Bukuroshi.

Lajmin e hidhur e ka percjelle ne faqen Zagoria jone Mitro Saqellari qe vec te tjerave shkruan:

I lindur ne Koncke ne vitet 30 dhe i larguar per Toronto te Kanadase ne vitin 2000 .

Kristjan Bukuroshi ishte dhe mbetet nje nga Profesoret me te shquar te vendit tone ne fushen e matematikes .
—Kristjani eshte nderuar me titullin:

“MIRNJOHJE PER VLERA TE DALLUARA” me motivacionin :
—Mirnjohje per merita historike ne zhvillimin e teknollogjise se informacionit nepermjet vizjonit te qarte ,si dhe per themelimin dhe drejtimin e institucioneve shkencore dhe akademike ,per edukimin dhe formimin profesional te brezave te pare te informatikes…”

U prehte ne paqe Profesori i nderuar Kristtjan Bukuroshi!

.

What do you think?

Written by admin

Dite zie në shtëpinë e Ministres se Kulturës, Elva Margariti

Lamtumire Sokrat Papadhopulli!