in

Ndahet nga jeta poeti i njohur  Agim Shehu

Eshte ndare nga jeta poeti i njohur  Agim Shehu.

Pedagog i gjuhes dhe letersise ne gjimnazin Asim Zeneli te Gjirokastres, ishte shembull ne mesimdhenie, dashamires i talenteve te reja ne letersi, mbeshtetes i tyre, gazetar dhe publicist ne disa organe te shtypit, me nje radhe vepra poetike  dhe publicistike , dokumentare artistike etj, fitues i disa cmimeve kombetare, per kete veprimtari te gjere ne fushen e letrave shqipe, Agim Shehu do te kujtohet gjithmone.

I njohur ne gjithe vendin, por vecanerisht ne Kurvelesh, Gjirokaster e Laberi ai do te mbetet per te gjithe poeti i fjales se bukur me burrim guren popullore, tabanin kombetar.

I paharruar kujtimi dhe vepra e poetit Agim Shehu!

What do you think?

Written by admin

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne fshatin Hundekuq te Gjirokastres

25 vjet nga ndarja/ Kujtojme shoferin e urbanit , gjirokastritin Turabi Bixhaku