in

Ndahet nga jeta inxhinieri i njohur gjeodez Alqi Mema

Ka nderruar jete ne qytetin e Pogradacit Alqi Mema, inxhinieri gjeodez, qytetari model, intelektuali, profesionisti dhe drejtuesi i palodhur i ndermarrjeve te medha ku kontriboi pas diplomimit ne universitetin e Tiranes.

Alqi qe ne femiljeri u shqua si nxenes shembullor ne shkollen “ 29 Nentori” te qytetit te Gjirokastres dhe me pas si maturant i vitit 1968 ne shkollen “Abas Shehu” te qytetit te Tepelenes.

Me ndarjen e tij nga jeta banoret e lagjes “Pazar i Vjeter” ne Gjirokaster humben nje shok dhe mik te mire, familja njeriun e saj te shtrenjte, te afermit, miqte dhe shoket e punes ku ka punuar nje koleg te nderuar.

Alqi do te kujtohet per urtesine dhe drejtesine qe e dallonte, pjesemarrjen ne veprimtarite shoqerore dhe kontributet ne fushen e gjeodezise, me studime, kerkime e zbatim projektesh te rendesishme ne qarkun e Pogradecit e me gjere.

Ngushellimet me te thella familjes , vellezerve,motrave, të afërmve, miqve e kolegëve të tij.U prehte ne paqe shpirti i tij i lire!

What do you think?

Written by admin

Ne Lazarat/ Qendra #CALT, iniciativë për kultivimin, grumbullimin dhe përpunimin e bimëve medicinale të fermerëve të zonës

Shoqata Lunxheria Athine ne Festivalin e Trete te Gastronomise Shqiptare.