in

Mesoni Sasine dhe Ushqimet qe Perdor Doktori i Njohur Laver Stroka per te Patur Trup te Shendetshem

Nje ore me pare, Sot Doktori i Njohur Laver Stroka ishte i ftuar ne emsionin Hipokrati ne Top channel ku dha dhe keshilla per ushqimet qe njerezit duhet te perdorin per te patur nje trup te forte dhe te shendetshem.

Pyetjes se gazetares per te treguar se cilat ushqime ai perdor per te ruajtur shendetin, ai iu pergjegj duke treguar disa prej tyre:
Une , u shpreh Dr. Laveri, gezoj shendet te plote dhe nuk kam asnje cen ne trup. Ndjehem mire fizikisht dhe nuk semurem.

Gjate nje dite perdor nje diete te zakonshme, si 500 gram kos ose qumesht, 50 gram djathe , 500 gram perime, 500 gram fruta dhe 600 gram mish etj .

Kur zuri ne goje sasine e mishit qe ai perdor moderatorja dhe pjesemarresi tjeter ne bisede shprehen habi nisur nga fakti qe tani ka shume debate lidhur me konsumin e mishit qe thuhet se nuk te ben mire apo se duhet perdorr 70 -100 gr. e jo me shume.

What do you think?

Written by Admini

Alketa Vejsiu “Në Kurthin e Piter Panit” per Situaten nga Koronavirusi ne Milano

Video/ Shikoni sesi Ministri i Brendshëm i Gjermanisë Refuzon të Shtrëngojë Dorën me Angela Merkel, nga Frika e Përhapjes së Koronavirusit!