in

Mesazh i Kengetarit te Shquar te Kenges Polifonike te Gjirokastres Arjan Shehut: “Jeni me te Miret ! …

Kengetari i shquar i kenges polifonike te qytetit te Gjirokastres, Arjan Shehu, ka nje mesazh per te gjithe adhuruesit e muzikes popullore shqiptare, ne prag te festes se Krishtlindjeve,

Ndihet i emocionuar dhe mbrselenes nga te gjithe miqte e tij qe e kane duartrokitur dhe mbeshtetur ne rrugen e kenges, rruge te ciles edhe ata i jane bashkuar ne koncertet e tij se bashku me mbesen Juli Cenko, po aq kengetar e mirenjohur ne Shqiperi e me gjere.

Ja mesazhi i Arjanit”:

Ju falenderoj per pritjen ,per komentet ,per perkrahjen tuaj . Nje falenderim teper i madh shkon per producentin , profesorin e muzikes,duarartin ,(ajken) e ketij kolazhi Edi Balili qe prej tij percolla tek ju jo vetem notat muzikore por edhe nje thesar te madh kulturor e artistik tek zemrat tuaja . Falenderim per mbesen time Juli Çenko qe me beri pjese te ketij kolazhi madheshtor . Falenderim per pjesemarresit e ketij kolazhi :Grupi polifonik Ergjeria, Grupi polifonik i Sarandes, Dhenderi ,nusja , valltaret, kthysi legjende Elidon Lona (ishte nje kenaqesi e madhe), ju ja dhate lezetin ketij kolazhi . Falenderim i vecante per Resort Kereculla parajsen e vertete dhe Hotel Gjirokastra per bashkpunimin ! Falenderim i perzemert per regjizorin dhe ekipin e madh te Folk + …Jeni me te miret ! Ju uroj festa te gezuara dhe shume miresi ,lumturi ,shendet ne familjet tuaja.

Uroj qe me kete kenge te lidhen sa me shume kurore si ne Shqiperi dhe ne Diasporen e madhe . Zoti ju bekofte me shume gezime ne jete ne emer te teqes Halvetjane .Juli Çenko, bashke… ja vendosem vulen ketij qyteti !! Ah… ta dini sa ju dua… Une per ju e ju per mua !!

 

What do you think?

Written by Admini

Vajza Lunxhote me Kostum të Nusërisë që Bukuritë e Lunxhit merr me Vete…

Si e Kujtoni Shprehjen: “ Nesër e Kemi Shtet!”?….