in

Letrat e dashurise kthehen pas 100 vjetesh…

Një pako letrash dashurie, të shkruara nga një ushtar britanik gjatë Luftës së Parë Botërore, do t’i kthehen familjes së marrëses origjinale, më shumë se 100 vjet pas dërgimit të tyre.

“Është me të vërtetë e mahnitshme që njerëzit gjetën kohë për të më kërkuar dhe për të më gjetur”, u citua nga agjencia britanike e lajmeve PA të thoshte David Bambrough, stërnipi i vëllait të Mary Fortune, së cilës iu drejtuan letrat.

Letrat u zbuluan në një sirtar të një dyqani të dorës së dytë, në qytetin verior të Sunderland-it, që më pas nisi një fushatë për të gjetur pasardhësit e Mary Fortune.

Përdoruesit e faqes së internetit të gjenealogjisë “Ancestry” gjetën 53-vjeçarin Bambrough dhe e kontaktuan atë përmes postës elektronike.

Ai do t’i marrë letrat së shpejti.Burri i Mary George Fortune ia kishte shkruar letrat asaj ndërsa shërbente si ushtar gjatë Luftës së Parë Botërore.Ai më vonë u vra në aksion./ATSH/

What do you think?

Written by admin

Ekspertët, ja kur organizmi nuk ka sasi të mjaftueshme të kalciumit…

Kur udhetojme ne kohe me shi dhe mjegull, ja pse duhet te bejme kujdes…