in

Lajm i mire per Gjirokastren

Lajm i mire per Gjirokastren. Tek Ura e Lumit, aty ku per vite funksionon agjencia e udhetareve, ne takimin e sotem organizuar nga bashkia, u prezantua projekti për Terminalin e Transportit Publik të Udhëtarëve.

“Për të dhe gjithë operatorët e tjerë në këtë sektor do të ketë më në fund një “çati” të munguar për vite me radhë, një hapësirë dinjitoze edhe për udhëtarët dhe turistët e shumtë që vijnë e ikin nga Gjirokastra. Do të bëjmë gjithçka që ta finalizojmë investimin brenda vitit 2023″ -eshte shprehur ne kete takim Kryetari i Bashkise se Gjirokastres Flamur Golemi.

What do you think?

Written by admin

Ditelindja e Artistit te Popullit Luftar Paja ne urimin e perzemert te Aleksander Çipes

Pune te mira ne Dhuvjan dhe Haskove te Bashkise Dropull