in

Lajm i mire : Gjirokastra ne vend te pare

Nga nje studim i INSTAT mesohet se nga qarqet me treguesit me te mire ndaj punes qendron qarku i Gjirokastrës qe per periudhen e tremujorit te trete te vitit te kaluar, ka treguesit me te mire ne shkalle vendi.

Keshtu ka interes më të lartë ndaj punës, 74 % e popullsisë në moshë pune (+15 vjeç) punuan ose ishin në kërkim të një pune.

Ndodh kjo kur ne qarqe te tjera interesi i popullsise per pune eshte i ulet si ne qarkun e Dibres.

What do you think?

Written by admin

Kaurma me te brendshmet e qengjit, e beni dot?

“ Nuk kam turp te punoj…”-Njihuni me Teuten dhe Pershendetjen e saj