in

Lajm i hidhur / Ne fshatin “Asim Zeneli” humb jeten nga zjarri 64 vjecari me origjine nga Progonati Andrea Haxhiaj

Nga Shoqata Gurra Progonat mesojme nje lajm te hidhur:

“Zjarri ka pushtuar fshatin Asim Zenel ne Gjirokaster , 64-vjeçari me orgjine nga Progonati Andrea Haxhiaj , i cili humbi jetën pasditen e sotme në fshatin Asim Zenel të Gjirokastrës, si pasojë e zjarreve që kanë ‘pushtuar’ zonën. Nuk dihet ende se në çfarë rrethanash Haxhiaj humbi jetën, ndërsa e plagosur rëndë ka mbetur edhe bashkëshortja e tij.

Ngushellime familjes Haxhiaj ne Asim Zeneli”

What do you think?

Written by admin

Se shpejti botohet libri “ Pazari i Vjeter ne kujtimet e mia” per historine e banoreve te lagjes se pare te qytetit te Gjirokastres

Kryeministri Edi Rama per situatën e krijuar në vend nga zjarret dhe i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit Andrea Haxhiaj