in

Kujtesë/ Lojtarët e “Luftëtarit” me dy profesione

Kur shohim nje foto me lojtare te Luftetarit vrasim mendjen per vitin e kampionatit,pozicionet e sportisteve ne fushen e lojes, golat qe kane shenuar, por ralle na skojn mendja ne specialitetet qe kane ushtruar.

Ja, dhe lojtaret ne foto, te gjithe te njohur , kane patur nje profesion te dyte, pershembull, dy portieret e famshem te ekipit, vellezerit Caro,Micua mesues i edukimit fizik ndersa Ksenua ore ndreqes.

Po lojtaret e tjere ne kete foto, vec futbollit c`profesione kane ushtruar?

Disa te shquar si futbolliste dhe ne pune, ne profesion, pavaresisht nga lehtesite me orare te reduktuara apo me vone dhe ne “profesion te lire”.

Futbolli per ta ishte dashuri dhe pasion por dhe punen e dyte, nuk e harronin,  e dinin: nje dite do vazhdonin deri ne pension me profesionin e pare, ndaj dhe sakrifikonin, sport e pune bashke.

What do you think?

Written by admin

Kete barcolet duhet ta lexojne vetem ata qe jane me pushime!

Ja sa mire, femijet e lagjes 18 shtetori ne Gjirokaster se shpejti do kene nje kend te ri per te lojtur…