in

Ku jane, pse jane “fshehur” djemte e klases?!

Ku jane, pse jane ‘fshehur” djemte e klases?!

Kete pyetje i beme vetes kur vendosem te hedhim ne faqen tone kete foto  te  shkrepur 38 vjet me pare, percjelle ne faqen e saj nga Albana Allushaj, nxenese e gjimnazit Asim Zeneli te Gjirokastres.

Koha mbi foton dhe grupin e nxeneseve me mesuesin kujdestar Fredi Mehillin ka bere ndryshime por me siguri nuk ka “vrare”kujtimet e tyre per vitet e bukura te shkolles.

Ato mund edhe te  jene zbehur po ndricimi ka mbetur ne shpirtin dhe mendjen e ketyre vajzave kaq  simpatike, te veshura bukur, si per nje dite jo te zakonshme. Dhe sa dime ne plan te pare ato veshtronin mesimet por dhe kujdeseshin per veshjen. Edhe pse vite te veshtira , me aq sa mundeshin, ishin matura e vitit 89 pararoje e shkolles per te ndjekur  tendencat dhe moden.

Tani te kthehemi ne pyetjen tone:

Ku jane djemte e klases? C`ka ndodhur ate dite qe eshte shkrepur kjo foto?

Te presim dhe te mesojme nga komentet e vajzave !!!!

 

What do you think?

Written by admin

Lajm tjeter i hidhur nga Gjirokastra:Eshte ndare nga jeta intelektuali i njohur Shaban Frengu

Vitamina D fama dhe e verteta- Nga Dr. Shefqet Deliallisi