in

Kremviçet qe i pelqenin dhe pleqtë pa dhembë në gojë, pse sot nuk kanë shijen e parë?

Brezat e viteve `60 e larte kane dhe sot nostalgji per kremviçet. Ka nje opinion te pergjithshem per to se ishin shume te shijshme, shkonin me buke te thekur dhe veçanerisht me simitet e bardha. Ato nuk binin ne shesh, pelqeheshin nga nepunesit, gjimnazistet, studentet dhe femijet, edhe nga pleqte pa dhembe ne goje.

Po ku qendronte sekreti i shijes, te3 fresketa dhe te buta, cfare perberesi i bente ato aq te pelqyera, aq te shijshme. Po cfare ju mungon kremviçeve te sotme, edhe pse ne sasi po jo ne cilesine e kerkuar?

E ka kush ate receten e vjeter, ka njeri nje mendim apo eksperience ta tregoje apo ishte meraku dhe ndergjegja e mjeshterve te asaj kohe qe nuk i kursenin perberesit dhe moto kishin cilesine e cdo produkti?!

What do you think?

Written by admin

Qumeshtit qe blejme, i hidhet gje uje?Ja si pergjigjej Zequa kur e pyesnin!

Hajde, gjejeni tani, si quhet fruti ne kete foto?!