in

Kengetarja e Famshme me Origjine Shqiptare Rita Ora Ndihmon Familjen Sala te prekur nga termeti

Kengetarja Shqiptare nga Kosova Rita Ora, diten e festes kombetare dha nje mesazh per Shqiperine, mbas tronditjes se madhe te termetit te 26 Nentorit.

Ajo shprehet,- Shqiperi, gezuar festen e flamurit. Gjate ketyre diteve jam menduar cila do te ishte gjeja e duhur qe mund te beja per te ndihmuar familjet e prekura nga termeti. Se bashku me kryebashkiakun e Tiranes Erion Veliaj vendosem te sponsorizojme ne ndertimin e shtepise se njeres prej familjeve e cila eshte familja Sala.

Ajo gjithashtu i beri thirje kujtdo qe ka mundesine, te gjeje nje familje, ose shoqate bamiresie, ne menyre qe te ndihmoje drejtperdrejte ne rindertimin e shtepive te te prekurve nga termeti dhe ka vendosur qe do ta ndjeki ecurine e ndertimit te familjes Sala hap pas hapi.

Duke e falenderuar perzemersisht ne shpresojme qe te kete personazhe te tjera qe kontribuojne per familjet e prekura nga termeti.

What do you think?

Written by Admin

Pensionistja Xhevaire Xhiku nga Gjirokastra dhuron pensionin e saj prej 15000 lekesh per te prekurit nga termeti

“Vagonat” ne Sheshin e Çerçizit