in

Pensionistja Xhevaire Xhiku nga Gjirokastra dhuron pensionin e saj prej 15000 lekesh per te prekurit nga termeti

Xhevahire Xhiku pensioniste nga gjirokastra vendosi te dhuroj pensionin e saj te nje muaji me nje shume prej 15000 lekesh per te demtuarit nga termeti ne Thumane e ne Durres.

Humbja e 51 jeteve ne termetin tragjik te 26 nentorit ka tronditur thelle te gjithe shqiptaret brenda e jashte trojeve te Shqiperise te cilet ndihmojne me sa munden.

Sipas Channel 7 pensionistja Xhevahire Xhiku, e njohur nga te gjithe si pjesetare e nje familje patriotike dhe sic jemi mesuar ta shikojme neper panaire duke bluar kafe gurri, u shpreh se kete muaj do ta kalonte vetem me pensionin e te shoqit pasi e ndjeu te nevojshme te jepte edhe ajo ndihmen e saj sado te vogel.

Te kisha me shume do ti jepja edhe ato…- u shpreh zonja Xhiku.

Duket se termeti i 26 Nentorit ka solidarizuar te gjithe njerezit te cilet me sa mundesi kane ndihmojne te prekurit e tij.

Me kete rast ju ftojme te gjitheve te kontribuoni ne portalin https://e-albania.al/dhuro/

What do you think?

Written by admin

Përmbytet Gjirokastra – Përroi i Çullos Sërish Problem Sidomos për Banesat ku Kalon

Kengetarja e Famshme me Origjine Shqiptare Rita Ora Ndihmon Familjen Sala te prekur nga termeti