in

Ja dhurata qe Ambasadori Italian Fabrizio Bucci i kerkoi Kryetarit te Bashkise Flamur Golemi gjate vizites ne teatrin e qytetitt

Disa dite me pare Ambasadori Italian, Fabrizio Bucci,ishte ne Gjirokaster, me rastin e hapjes ketu te Javës Italiane.

I shoqeruar nga Kryetari i Bashkise Flamur Golemi, Ambasadori Italian Fabrizio Bucci, vizitoi edhe ambientet e teatrit “Zihni Sako” qe, sic u tha dhe eshte biseduar me pare do rikonstruktohet se shpejti me investime nga kjo ambasade.

Ne kembim te investimit, ambasadori Fabrizio Bucci, i kerkoi kryetarit te bashkise qe pas zbrazjes se salles, te hiqnin menjane per te, dhurate, 3 karrige te vjetra.

Perse i do e cdo beje me to Ambasadori nuk dha ndonje shpjegim, po kuptohet  cdo send i vjeter ka nje vlere dhe eshte nje kujtim.

What do you think?

Written by admin

Edi Rama: Sa e bukur Gjirokastra sot!

Dikur, ne ndermarrjen e perpunimit te qumeshtit ne Gjirokaster, me te miret Baxhoxhinjte e Lazaratit