in

I vetmi qytet në Shqipëri që 1 Qershorin vogëlushët e festojnë në shtëpi

Sot eshte dita e 1 Qershorit. Jane hapur dyerte e kopshteve dhe cerdheve. Bashke me urimet per festen kane filluar edhe recitimet e kenget e vogelusheve,

Ndersa keto jane hapur ne te gjithe vendin, te mbyllura jane ne bashkine e qytetit te madh te Shkodres.

Eshte viti i pare qe festen e 1 qershorit vogelushet shkodrane e “festojne” ne shtepi.

Per ta dyerte e kopshteve dhe ceredheve hapen me 5 qershor.

What do you think?

Written by Admini

Victor Hygo:Emri i Balzac-ut do të përzihet me gjurmën e ndritshme që epoka jonë do të lërë në të ardhmen

Edi Rama uron fëmijët për 1 qershorin, festën e tyre