in

Futbollisti i talentuar Juxhino Zeqiraj me origjine nga Permeti perzgjidhet ne Klub Market Valuer

 

Rrugetimi i futbollistit te talentuar 18 vjecar Juxhino Zeqiraj me origjine nga Permeti, banues ne Tirane, ka filluar ne moshe te vogel nen kujdesin e trajnerit Irfan Bujari  dhe me pas nga trajneri kroat Matko Diamanti per te qene sot pjese e ekipit fc te Tiranes ne kujdesin e trajnerit te njohur Art Behari.

Ne karieren futbollistike ai ka lene gjurme si talent, si sulmues dhe gola shenues dhe ka perfaqesuar denjesisht ekipin e kombetares per femijet dhe te rinjte qe kur mori pjese per here te pare edhe ne nje ndeshje futbolli jashte vendit ne  Brcelone ne moshe 10 vjecare.

 

Futbollisti i talentuar Juxhin Zeqiraj do te dallohej edhe ne ndeshje te tjera kombetare dhe jashte vendit si ne Itali, Slloveni , Bosnje etj. Me   aktivitet me te gjate futbollistik ne ekipin FC Inter Tirana Ai do mund te realizonte dhe endrren e mirepritur si i perzgjedhur ne Klub Market Valauer, kurorezim i talentit, vullnetit e kembenguljes se shprehur ne stervitje e ne fushen e lojes ashtu dhe i punes se palodhur te trajnereve ne pergatitjen e tij si sportist energjik dhe i displinuar ne marredhenie me shoket dhe kundershtaret ne fushen e lojes.

Per kete arritje te madhe, pikenisje e re per nje te ardhme me te mire e te sigurte futbollistike per te qene tani e tutje pjese e skuadrave  me te mira, ai falenderon familjen per kujdesin e mbeshtetjen ashtu dhe trajneret e tij qe i kane qendruar prane, mesuar dhe nxitur per te zhvilluar talentin dhe per te qene futbollist i vleresuar dhe i kerkuar.

 

What do you think?

Written by admin

Si e kujtoni kohen kur ne sheshin e Çerçizit behej xhiro me “rrobat e Amerikes”!

Nje foto nje kujtim/ Si i kujtoni gjuetaret e shoqates se Gjirokastres?