in

Zbuloni se çfare fshihet pas portes se shtepise!…

Kjo eshte njera nga portat e jashtme te shtepive te medha te qytetit te Gjirokastres, e Angonateve.

Si kjo porte ka me dhjetra ne lagjet e qytetit, nje pjese monument kulture.

Ne pamje, e vrare dhe e goditur nga motet e shkuara, nga borerat dhe shirat, duket sikur s`ka levizur nga vendi dhe na shpie shume larg ne histori dhe origjine te saj po na mungojne te dhenat te flasim per to.

Duke e pare, tjeter gje na ben pershtypje, femija kureshtar qe do te dije se cfare fshihet pas portes, pas portes se shtepise..

Sa kujtime, sa te fshehta dhe histori,sa mall e nostalgji…

What do you think?

Written by admin

“Zgjohen” katet e dyta e te treta te Qafes se Pazarit te qytetit te Gjirokastres

Ish -futbollisti i shquar Milto Gurma i ‘Luftëtarit’ nderohet me titullin e larte ‘Mjeshtër i madh’