in

Ditët e Para Dimërore në Qytetin e Gjirokastrës

Ne ditet e para dimerore te vitit 2020 Gjirokastra ishte “pushtuar” nga reshjet e dendura te debores.

Keto reshje nisen qe ne hyrje te vitit e cdo dite me shume duke rritur trashesine mbi 15 cm dhe ne zonat rurale 30-40 cm.

Perkohesisht jane bllokuar edhe disa rruge po qe me nderhyrjen e punonjesve te sherbimit komunal dhe banoreve jane vene perseri ne gatishmeri.

Gjate ketyre diteve dimerore, veshtiresite e motit u kaluan por ne rrugen nacionale pati dhe aksidente.

Ndryshe nga me pare, ditet e janarit 2020 kane qene me reshje shiu e me diell.

What do you think?

Written by Admini

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo, Moderatoret e Emisioneve të Pasdites, të Dashura për Publikun

Oda e Banesës Gjirokastrite me Disa Funksione-Cilat jane Ato?!