in

Dite te mbare me valle treshe ne Qafe te Pazarit te qytetit te Gjirokastres

Dite te mbare me valle treshe ne Qafe te Pazarit

Mengjesi i sotem ne Qafe te Pazarit te qytetit te Gjirokastres ka nisur me kete valle treshe.
Ja dy valltaret me shami ne dore, protagonistet kryesore te saj dhe nje nga  “bishat” e RETRO N`SOKAK sic eshte quajtur aktiviteti ku prezantohet nje koleksion mjetesh te vjetra e te perdoruar shume vite perpara edhe ne Shqiperi.

Nje parakalim i bukur dhe i bujshem qe shoqeroheyt me “ bori dhe borizane”, me tinguj e xhazit deri ne kupe te qiellit per te zgjuar dhe guret e udhes.

Kjo foto eshte sinjali i pare i festes , i atmosferes ne vazhdim qe do te vazhdoje gjate gjithe dites se sotme e ne mbremje ne pazarin e gjirokastres.

Urime Drejtorise se Pergjithshme te Sherbimeve te Transportit Rrugor me drejtorin Blendi Gonxhe ne krye per organizimin edhe ne Gjirokaster te ketij aktiviteti me shtrirje te gjere.

What do you think?

Written by admin

Thoma Papapano, rilindësi paqedashës që vishej bukur, me kostum dhe borselinë, dimrit me pallton gub që ia kish dërguar Fan Noli nga Amerika

Edi Rama: Sa e bukur Gjirokastra sot!