in

” Dilni gjarperinje, dilni zhapinje se na erdhi behari!” Si thoni , me PO dhe JO, a eshte e vertete?!

Na shkruan Taku Shupo:

“Ne diten e veres kalamajte e Gjirokastres dikur delnin ne rruge dhe me kembore dhe me ene metalike qe i binin me shkop kendonin :

” Dilni gjarperinje, dilni zhapinje se na erdhi behari!”

Si thoni , me PO dhe JO, a eshte e vertete?!

What do you think?

Written by admin

Gjirokastriti i pare: “Po ç`bejne keshtu keta pastiçeret, nje ballokume 100 leke me çmimin e nje buke qe hane kater veta?!

Publiçisti i njohur Vangjel Xhani: Qyteti ku fillonte udhetimi qytetar qe nuk e gjeje ne asnje vend te botes