in

Albana Maliko : Urim i ngrohte per ditelindjen e nenes!

 

E dashur mami ti sot ke ditelindjen mbush 83 vjec dhe ne tri vajzat e tua Albana, Majlinda e Ola te urojme nga zemra jete sa me te gjate e te gezuar prane nesh.

Mami jemi krenare per ty si nje nene e perkushtuar, bashkeshorte dhe amvise e shkelqyer por mbi te gjitha edhe nje mesuese e afte dhe e dashur jo vetem per ne te trea por per breza e breza qe ke mesuar ne shkollat “Bajo Topulli” e ” Naim Frasheri” ne Gjirokaster.

Si mesuese profesioniste ke lene gjurme ne zemrat e femijeve dhe prinderve te tyre e nuk kishte si te ndodhte ndryshe pasi ishe nje vazhduese e denje e gjyshit tend Gjuhetarit e Mesuesit te Popullit Ilia Dilo Sheperi.

Nje urim special ke edhe nga nipi Kristjani dhe mbesat Anna, Katerina dhe Emelia.
Te duam shume mami. ❤❤❤

What do you think?

Written by admin

Romani ” Amerikani” i shkrimtarit te njohur Odise Kote ne duart e lexuesve gjirokastrite

Mrekullia e Parkut të Viroit keto dite vjeshte ne fotot e mesuesit ne pension Jorgo Buka