in

A do te zbardhet se afermi edhe Gjirokastra nga debora?!

Prej disa ditësh, vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq, me reshje të dendura shiu dhe me ulje temperaturash.

 

Në veri të vendit reshjet e shiut, shkaktuan përmbytje të mëdha, duke lënë pas edhe viktima. Ndërkohë situata me reshjet parashikohet që të ketë një përmirësim nga e enjtja dhe në vijim.

Por në fundjavë sipas Windy, parashikohet një uljet e madhe e temperaturave.

Kjo do të sjellë reshje të dendura dëbore në zonat Veriore të vendit, në Lindje dhe në Jug-Lindje. Ashtu siç shihet në hartën e Windy, një pjesë e madhe e Shqipërisë do të mbulohet nga reshje e dëborës në 1o ditëshin që vjen.TPZ.al

What do you think?

Written by admin

Sot urojme per ditelindjen profesor Hulusi Kokalarin

Norajt e Fushebardhes mjeshter te kenges labe tani krenohen me Elio Noren qe dallohet ne interpretimin e muzikes shqiptare