in

Ja Sa Mirë, Çelën Dhe Manushaqet e Para!

1 Mars , filloi nje muaj i ri, prag pranvere. Natyra merr tjeter pamje, bukuri tjeter.

Lulet e dimrit duken te merzitura dhe te mardhura ndersa keto ne prag te pranveres qe presim te celura e midis tyre me e bukura,  MANUSHAQJA!

Beni nje udhetim me syte e mendjes ne vendlindjen tuaj, ne fshatin apo qytetin ku keni lindur dhe keni kaluar femijerine, pavarsisht se ku ndodheni tani, brenda apo jashte Shqiperise.
Koha sot eshte e ngrohte, me diell qe te ben mire dhe qe te fton te shetisesh ne ato vende qe me siguri nuk i ke harruar dhe ke mbledhur manushaqet e para.

Çke bere me to, i ke bere dhurate, apo i ke vendosur ne faqet e ndonje “ libri te ndaluar”?

Nxitoni ne rrugen e bukur te nenkalase dhe rreth keshtjelles i mblodhem!

Jane te mrekullueshme!

What do you think?

Written by Admini

Dollapi i Kafesë Që Zgjon Kujtime për Njerëzit që na Mungojnë…!

Ja Si e Pësuan Sot Di Gjirokastritët në Dyqanin ” Djathë Gjirokastre!”