in

“Ylli i Luftëtarit” hap merkaton… Kërkohet nga Kukësi!

Merkato ka nisur dhe shumë ekipe po kërkojnë të përforcohen, madje te Kukësi po tentohen të afrohen lojtarë edhe pse ende nuk e kanë zgjedhur trajnerin e ri.

Kjo situatë fort normale, duke pasur parasysh që vetë klubi bën merkaton dhe më pas i kërkohet trajnerit të realizojë objektivat. Gjithsesi, sot në “Panorama Sport” raportohet se kampionët në fuqi i kanë bërë një ofertë zyrtare Luftëtarit për Rrocën.

30 mijë euro janë ofruar për kartonin e tij dhe tashmë gjithçka është në duart e gjirokastritëve, që së fundmi kanë bërë edhe ata lëvizje në hyrje.

Lejdi Liçaj, që në verë u rikthye në Vlorë do të veshë sërish fanellën e Luftëtarit për pjesën e dytë të sezonit. Kështu në Gjirokastër kanë plotësuar vendin e lënë bosh nga Bruno Toledo, i larguar së fundmi.

What do you think?

Written by admin

Çdo 5 Vjet me të Njëjtën Foto! Koleksioni tashmë i kthyer në traditë mbërthen internetin!

KLUBI GJUETARËVE – Historiku, konferencat, si dhe Gjuetarët më të Mirë të Gjirokastrës